Kamera sportowa GoPro HERO 4 Black

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
Cena netto: 1 462,60 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: GoPro
Kod produktu: A955-49536
Pin It

Opis

GOPRO HERO 4 BLACK

Kamera GoPro HERO 4 Black to urządzenie o w pełni profesjonalnym przeznaczeniu, które sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, oferując użytkownikowi bezkompromisową jakość i niezawodność. Użytkownicy zajmujący się profesjonalnie tworzeniem filmów z pewnością docenią drzemiący w nowym modelu potencjał, którym firma GoPro po raz kolejny podwyższa poprzeczkę swoim konkurentom z branży. Kamera sportowa GoPro HERO 4 Black prócz rejestracji materiału wideo o najwyższej jakości dostępnej w chwili obecnej dla tego typu urządzeń na rynku, oferuje również jeszcze większa prędkość nagrywania, udostępniając użytkownikom jeszcze większe możliwości tworzenia filmów w technice „slow motion”. Prędkość nagrywania materiału Full HD w kamerach sportowych właśnie osiągnęła kolejny pułap – HERO 4 Black posiada możliwość nagrywania wysokiej jakości materiału wideo w rozdzielczości FULL HD 1080p z prędkością 120 klatek/s, co umożliwia zastosowanie czterokrotnego spowolnienia materiału wideo w postprodukcji przy zachowaniu całkowitej płynności ruchu. Full HD 1080p staje się coraz częściej podstawowym trybem rozdzielczości wykorzystywanym przez profesjonalistów, a perspektywa rejestracji materiału z prędkością 120 klatek na sekundę otwiera drzwi do zupełnie nowych możliwości. GoPro zadbało również o użytkowników ceniących sobie możliwość wykonywania niesamowitych zwolnień (ujęcia typu "slow-motion") udostępniając tryb nagrywania obrazu w rozdzielczości 720p z prędkością aż 240 klatkach na sekundę.

PEŁNOWARTOŚCIOWA ROZDZIELCZOŚĆ 4K

GoPro HERO 4 Black, jako pierwsza kamera sportowa tego producenta oferuje pełnowartościowy tryb 4K z możliwością rejestracji w 30 klatkach/s. Użytkownicy kamer GoPro mogą zatem już teraz posiadać do dyspozycji sprzęt zapewniający obsługę przyszłego standardu wyświetlania obrazu. Zastosowanie bardzo wysokiej rozdzielczości 4K to również większa wygoda, która umożliwia użytkownikowi swobodne skalowanie obrazu lub wykorzystanie mniejszego elementu kadru w postprodukcji filmowej. Rozdzielczość 4K już niebawem może stać się powszechnie stosowanym standardem, a jej pełna obsługa w kamerach GoPro zapewnia również bezproblemową pracę z innymi kamerami pracującymi w tym standardzie, dzięki czemu możliwe będzie połączenie wyjściowego materiału z „klasycznej” kamery 4K z tym nagranym za pomocą Twojej kamery GoPro.

INNOWACYJNA FUNKCJA GOPRO PROTUNE DLA TRYBU VIDEO I PHOTO

GoPro po raz pierwszy zdecydowało się zastosować tryb PROTUNE nie tylko dla materiałów wideo, lecz również dla zdjęć. Wraz z nową serią HERO 4 tryb ten wprowadzono zatem zarówno dla trybu VIDEO, jak i PHOTO, udostępniając użytkownikom maksymalną kontrolę nad kolorystyką ujęcia, czułością ISO, ostrością, ekspozycją i balansem bieli. W najnowszym modelu topowej kamery GoPro zaimplementowano ponadto bardzo przydatną funkcję HILIGHT TAG, która umożliwia łatwe oznaczanie najciekawszych fragmentów nagranego materiału zarówno bezpośrednio w kamerze, jak i zdalnie na urządzeniach mobilnych – za pośrednictwem dedykowanej aplikacji GoPro APP (do pobrania za darmo dla użytkowników systemów Google Android oraz Apple iOS). W oprogramowaniu kamery udostępniono ponadto niedostępną w poprzednich modelach funkcję QUICK CAPTURE, której zadaniem jest maksymalizacja wygody użytkowania poprzez udostępnienie możliwości szybkiego włączenia urządzenia i automatycznego rozpoczęcia nagrywania materiału wideo lub wykonywania zdjęć za pośrednictwem jednego przycisku. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która w sytuacjach newralgicznych istotnie skraca czas reakcji potrzebny na uruchomienie kamery i rozpoczęcie rejestrowania materiału. Po aktywowaniu trybu w menu kamery GoPro HERO 4 Black i wyłączeniu urządzenia, przyciśnięcie przycisku spustu migawki spowoduje automatyczne włączenie kamery i rozpoczęcie procesu nagrywania filmu, natomiast przyciśnięcie i dłuższe przytrzymanie przycisku spowoduje włączenie urządzenia i rozpoczęcie wykonywania zdjęć w trybie poklatkowym Time Lapse. Ponowne wciśnięcie przycisku migawki spowoduje zatrzymanie procesu rejestracji filmu lub wykonywania zdjęć poklatkowych i automatycznie wyłączy urządzenie.

GoPro HERO 4 Black - kamera sportowa na rower, motor i do samochodu.

Najnowsza kamera GoPro HERO 4 Black posiada również innowacyjne tryby NIGHT LAPSE i NIGHT PHOTO, dzięki którym możliwe jest jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości urządzenia w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych i zdjęciach nocnych. NIGHT PHOTO. Funkcje te są niezwykle przydatne zarówno dla zdjęć pojedynczych, jak i ujęć poklatkowych typu Time Lapse, które wykonywane są nocą lub w warunkach niedostatecznego doświetlenia filmowanej sceny.

ZUPEŁNIE NOWA JAKOŚĆ REJESTROWANEGO DŹWIĘKU

HERO 4 Black jakość rejestrowanego dźwięku w segmencie kamer sportowych na zupełnie nowy pułap - nieosiągalny dla większości tego typu sprzętu na rynku. Oprogramowanie kamery za pośrednictwem wbudowanego w urządzenie mikrofonu jest w stanie rejestrować ścieżkę dźwiękową charakteryzującą się dwukrotnie większym zakresem dynamicznym w porównaniu do poprzedniego modelu Black z serii HERO3+. Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo ważna jest oprawa dźwiękowa dla każdego filmu – nie tylko dla dopełnienia prezentowanego obrazu, lecz również dla zwiększenia doznań odbiorcy i domknięcia całej kompozycji. Wysokiej jakości dźwięk nie musi być wyłącznie domeną klasycznych kamer wideo – wysoka jakość ścieżki audio jest teraz dostępna również dla wszystkich entuzjastów wrażeń ekstremalnych w urządzeniach GoPro!

GoPro HERO 4 Black - kamerka sportowa na narty, snowboard i do skoków spadochronowych.

INNOWACYJNE TRYBY GOPRO SUPERVIEW I AUTO LOW LIGHT

GoPro HERO 4 Black posiada również tryb SUPER VIEW wykorzystany po raz pierwszy w poprzednim modelu z serii HERO3+. Ta niezwykle przydatna funkcja umożliwia rejestracja obrazu wideo w jeszcze szerszej – panoramicznej wręcz perspektywie, umożliwiając użytkowników uchwycenie jednocześnie uchwycenie w jednym kadrze jeszcze większej ilości detali. Do dyspozycji oddano ponadto dodatkowo trzy tryby szerokości kadrowania obrazu: bardzo szeroki (ULTRA WIDE), średni (MEDIUM) oraz wąski (NARROW), dzięki czemu użytkownicy zyskują pełną kontrolę nad tym co i z jakiej perspektywy zostanie zarejestrowane na nagrywanym materiale wideo. W najnowszym modelu pozostawiono również dobrze znaną z poprzedniej serii kamer Black funkcję AUTO LOW LIGHT, po aktywowaniu której kamera automatycznie dobiera prędkość rejestracji materiału wideo (liczbę klatek na sekundę) do aktualnych warunków oświetleniowych w kadrze, umożliwiając w ten sposób optymalne naświetlenie każdej klatki rejestrowanego filmu.

Firma GoPro dołożyła wszelkich starań by obsługa kamery była jak najbardziej intuicyjna, łatwa i przyjemna w codziennym użytkowaniu. W związku z tym, podążając przetartym szlakiem poprzedniej serii, w najnowszym modelu GoPro HERO 4 Black wykorzystano moduły Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki którym użytkownicy w bardzo łatwy i szybki sposób połączą swoją kamerę z bezpłatną aplikacją GoPro APP (dla urządzeń mobilnych z system Google Android oraz Apple iOS) oraz najnowszym pilotem GoPro Smart Remote.

GoPro HERO 4 BLack - kamera sportowa do nurkowania, kitesurfingu i windsurfingu.

DANE TECHNICZNE

 • najwyższej jakości obraz Full HD 1080p (120 klatek/s.) oraz HD 720p (240 klatek/s.)
 • obsługa rozdzielczości 1440p (80 klatek/s.), 2,7K (50 klatek/s.) i 4K (30 klatek/s.)
 • tryb PROTUNE umożliwiający rejestrację obrazu z jeszcze większą gamą detali dla prawdziwych profesjonalistów – po raz pierwszy zarówno w trybie WIDEO jak i PHOTO
 • wbudowany moduł WI-FI oraz Bluetooth
 • innowacyjne tryby NIGHT LAPSE i NIGHT PHOTO dla jeszcze lepszych zdjęć nocnych
 • zaimplementowana funkcja tagowania HiLight Tag dla szybkiego i bardzo łatwego zaznaczania ważnych momentów w materiale filmowym
 • wysoka odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne oraz na zanurzenie pod wodę aż do głębokości 40 metrów
 • innowacyjny, zastosowany po praz pierwszy w kamerach GoPro tryb szybkiego startu i automatycznego rozpoczęcia nagrywania QUICK CAPTURE
 • tryb SUPER VIEW dla jeszcze szerszego, panoramicznego kadrowania obrazu
 • funkcja AUTO LOW LIGHT dla dynamicznego i w pełni zautomatyzowanego dostosowywania liczby klatek na sekundę do aktualnego oświetlenia w celu optymalnego naświetlenia rejestrowanego obrazu wideo
 • wbudowany mikrofon z dwukrotnie większym zakresem dynamicznym dla jeszcze lepszej rejestracji ścieżki dźwiękowej
 • obsługa kart pamięci microSD do pojemności 64GB (polecamy karty o klasie szybkości class10 lub UHS-1 - najlepiej z certyfikacją prędkości do rozdzielczości Ultra HD 4K)

W ZESTAWIE

 • kamera GoPro HERO 4 Black wraz z ochronną obudową
 • wymienna bateria
 • drzwiczki tylne skeleton
 • mocowanie do powierzchni płaskich
 • mocowanie do kasku (i innych powierzchni obłych)
 • uniwersalny klips montażowy w komplecie z trójramienną przejściówką
 • kabel USB do ładowania akumulatora urządzenia i przesyłania danych
 • pełna 24-miesięczna gwarancja producencka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

20 sierpnia 2015

Ciężko coś złego napisać o tej kamerce. HERO 4 Black jest według mnie najlepszym modelem od GoPro jaki do tej pory użytkowałem. Rewelacyjna jakość Full HD, bardzo dobry obraz w 4K (w końcu płynne 30 klatek na sekundę, bo 15 klatek w poprzedniej serii kamer to był chyba jakiś żarcik producenta), dobrej jakości dźwięk. To co mi doskwiera w tej klasie sprzętu i przy obecnej cenie topowych kamer GoPro to przede wszystkim brak pilota w zestawie – nie wiem czemu w kamerze za ponad 2 tys. zł producent nie dorzuca do zestawu pilota, za którego trzeba zapłacić osobno. Fajnym rozwiązaniem jest również ekran dotykowy, który posiada HERO 4 Silver, ale nie uraczymy go w Blacku, choć według zapewnień GoPro wynika to z faktu, że nowy Black ma przetwornik obrazu o dużej mocy obliczeniowej, przez co zajmuje sporo miejsca we wnętrzu obudowy, nie pozostawiając miejsca na wbudowanie ekranu przy zachowaniu standardowych wymiarów kamer GoPro. Pomimo kilku wad kamerę mogę z całą pewnością polecić wszystkim filmującym sporty ekstremalne, dla których bezkompromisowa jakość nagrywanego materiału stoi na pierwszym miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl