Kamera sportowa Drift STEALTH 2

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 899,00 zł 899.00
Cena netto: 730,89 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.48
Producent: Drift Innovation
Kod produktu: 123D-6998E
Pin It

Opis

DRIFT STEALTH 2

DRIFT STEALTH 2 to najnowsza i najmniejsza kamera sportowa brytyjskiej firmy Drift Innovation. Wprowadzając na rynek model 8 generacji producent podąża drogą innowacyjnych rozwiązań technicznych, które konsekwentnie wdraża w każdym nowym produkcie, nie zapominając przy tym o sprawdzonych rozwiązaniach z poprzednich modeli, których jakość i przydatność zweryfikowało w praktyce tysiące użytkowników na całym świecie w trakcie codziennej eksploatacji. Kamera DRIFT STEALTH 2 oferuje wysokiej jakości obraz wideo, żywe i ostre zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli, dużą funkcjonalność i ergonomię obsługi, a wszystko to przy zachowaniu minimalnych rozmiarów i wagi urządzenia – po raz pierwszy w historii kamer DRIFT poniżej 100 g.

MAŁA KAMERA - WIELKIE MOŻLIWOŚCI

2 sierpnia 2014 roku w Londynie, znana w świecie sportów ekstremalnych z produkcji wysokiej jakości kamer sportowych i akcesoriów - brytyjska firma Drift Innovation, zaprezentowała ósmą generację swoich wideorejestratorów – najmniejszą i najlżejszą kamerę DRIFT STEALTH 2.

Tak jak w przypadku poprzednich modeli, również w trakcie prac nad STEALTH 2 producent zastosował się do uwag i sugestii Klientów. Efektem prac inżynierów brytyjskiej firmy było zaprojektowanie niezwykle lekkiego urządzenia o niewielkich rozmiarach, którego optyka i procesor przetwarzający umożliwiają rejestrację wysokiej jakości obrazu wideo w rozdzielczości Full HD bez zniekształceń, przy zachowaniu najwyższego poziomu ergonomii użytkowania i wysokiej odporności na warunki zewnętrzne.

DRIFT STEALTH 2 to kompletne rozwiązanie, które już w standardowym zestawie posiada wszechstronne możliwości, znajdując doskonałe zastosowanie we wszelkiego rodzaju aktywnościach sportowych – od rejestracji amatorskich wypraw rowerowych razem z rodziną po ekstremalne sporty motorowe, wyczynowe zjazdy downhillowe, narciarskie i snowboardowe, a także różnego typu sporty wodne i powietrzne. Urządzenie oferuje swoim użytkownikom rejestrację wysokiej jakości, czystego i ostrego obrazu w rozdzielczości FULL HD, obracany w zakresie 300 stopni obiektyw dla wygodnej korekcji kadru bez względu na miejsce zamocowania kamery, bezprzewodowe połączenie Wi-Fi umożliwiające pełną – zdalną kontrolę nad urządzeniem przy wykorzystaniu najnowszej, bezpłatnej aplikacji DRIFT CONNECT, wbudowany czytelny ekran LCD do bezpośredniej obsługi kamery, a także niezwykle długą – 3 godzinną prace na baterii w trybie ciągłym.

Kamera DRIFT STEALTH 2 - Zawartość zestawu.

JESZCZE MNIEJSZA I JESZCZE LŻEJSZA

Nowy model o długości 8 cm, wysokości 4,2 cm i szerokości 2,7 cm, przy wadze całego urządzenia na poziomie 97 gram jest najbardziej miniaturową i innowacyjną kamerą dostępną obecnie na rynku. Stealth 2 jest dokładnie 48% mniejsza i 42% lżejsza od kamer DRIFT z serii GHOST. Postęp w miniaturyzacji kluczowych elementów konstrukcyjnych, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania umożliwia użytkownikom montaż nowego modelu w jeszcze bardziej niedostępnych miejscach, w których inne rozwiązania nie miałyby praktycznego zastosowania. Kamera może być montowana dosłownie w każdym miejscu, a jej niewielka konstrukcja, niezwykle mała waga i bardzo duża opływowość nie wywiera żadnego wpływu na uprawianą aktywność sportową, aerodynamikę czy bezpieczeństwo użytkownika. Teraz swoją kamerę DRIFT schowasz i bez problemu przetransportujesz nawet w kieszeni spodni.

OBRAZ FULL HD W WYSOKIEJ JAKOŚĆ

Ideale rozwiązanie, które zjedna sobie przychylność nie tylko amatorów, ale i profesjonalistów, którzy z pewnością docenią najnowsze rozwiązania zastosowane w kamerze STEALTH 2. Kamera korzysta z nowoczesnego przetwornika obrazu typu CMOS firmy Aptina i obracanego obiektywu złożonego z 7 elementów optycznych - w tym soczewek asferycznych. Zastosowanie w nowym modelu mniejszego kąta widzenia (135 stopni) umożliwiło uzyskanie szerokokątnego obrazu pozbawionego zbędnych zniekształceń i artefaktów optycznych. Urządzenie umożliwia rejestrację obrazu wideo w rozdzielczościach 1080p, 960p, 720p oraz WVGA.

WYSOKA ERGONOMIA OBSŁUGI I FUNKCJONALNOŚĆ

DRIFT STEALTH 2 oferuje standardową funkcjonalność najnowszych modeli kamer DRIFT dostępnych obecnie na rynku. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji standardowy tryb wideo oraz tryb zdjęć pojedynczych, zdjęć poklatkowych (timelapse) i seryjnych. Ponadto, w ramach funkcji dodatkowych, kamerę wyposażono w tryb wideorejestratora drogi (CAR DVR), a także w „wideo tagging”, który możliwa rejestrację wybranych ujęć po ich fizycznym wydarzeniu się, dzięki zastosowaniu pracy w buforze – po uruchomieniu w kamerze tryby wideo taggingu i rozpoczęciu nagrywania, urządzenie rejestruje obraz w buforze wewnętrznym, nie zapisując go fizycznie na kartę pamięci – kolejne uruchomienie nagrywania rozpoczyna proces zapisu materiału na kartę pamięci. W ten sposób użytkownik otrzymuje 15 minutowy plik wideo, na który składa się 5 minut wydarzeń sprzed rozpoczęcia zapisu na kartę z bufora kamery i 10 minut wydarzeń obecnych (w trakcie zrzucania materiału z bufora i fizycznego zapisu na kartę pamięci).

Zastosowany w kamerze, wbudowany ekran LCD podświetla się automatycznie w kolorze dedykowanym przez producenta do aktualnie wybranego trybu pracy – w ten sam sposób o aktualnym statusie kamery informuje użytkownika pilot bezprzewodowy (akcesorium dodatkowe), którego montaż np. na nadgarstku umożliwia niezwykle wygodny dostęp do podstawowych funkcji urządzenia (zmiana trybów oraz rozpoczęcie i zatrzymanie nagrywania/wykonywania zdjęć).

BEZPRZEWODOWA ŁĄCZNOŚĆ WI-FI

Bezpłatna aplikacja DRIFT CONNECT (dostępna wkrótce na urządzeniach z systemem iOS oraz Android) umożliwia pełne, zdalne (bezprzewodowe) zarządzanie kamerą DRIFT STEALTH 2. Dzięki zastosowaniu nowego oprogramowania użytkownik otrzymuje możliwość bezpośredniego podglądu kadru w czasie rzeczywistym dla jeszcze łatwiejszego i szybkiego kadrowania, a także możliwość podglądu nagranego materiału oraz dzielenia się swoimi filmami z rodziną i znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych, a wszystko to przy użyciu wyłącznie smartfona, tabletu czy notebooka.

3 GODZINY CIĄGŁEJ PRACY NA BATERII

Pomimo bardzo dużej miniaturyzacji urządzenia i wszystkich wewnętrznych podzespołów bazowych, kamera STEALTH 2 posiada wbudowaną baterię litowo-jonową o pojemności 1500 mAh, która zapewnia urządzeniu wydajną pracę i nagrywanie w trybie ciągłym w rozdzielczości Full HD 1080p przez 3 godziny. Tak długi czas nagrywania bez konieczności doładowywania kamery zapewnia użytkownikom bardzo duży komfort pracy z urządzeniem, szczególnie w sytuacjach, w których niemożliwe jest skorzystanie z zewnętrznych źródeł energii. Wydajny akumulator to nie tylko komfort użytkowania, ale również pewność że Twój będzie kompletny, a nagrywanie nie zostanie przerwane w najmniej oczekiwanym momencie.

NIEZWYKŁA WYGODA MONTAŻU DZIĘKI PEŁNEJ KOMPATYBILNOŚCI Z AKCESORIAMI DRIFT

Mocowanie kamery STEALTH 2 odbywa się w identyczny sposób jak w pozostałych kamerach brytyjskiego producenta, poprzez uniwersalny klips mocujący. Rozwiązanie to umożliwia montaż kamery na różnego rodzaju powierzchniach przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych obecnie na rynku uchwytów i mocowań systemu DRIFT. Stosując sprawdzone w wielu dyscyplinach sportu mocowania użytkownik jest w stanie zamocować kamerę dosłownie wszędzie, a ograniczeniem w praktyce jest wyłącznie wyobraźnia. W sytuacji, w której oryginalne mocowania i uchwyty producenta to za mało, kamerę można zamocować na setkach innych akcesoriów do montażu, różnego rodzaju i producentów, a wszystko to dzięki zastosowaniu wbudowanego standardowego gwintu fotograficznego ¼ cala. Już w zestawie podstawowym razem z kamerą użytkownik otrzymuje najbardziej popularne typu mocowań: mocowanie do gogli oraz mocowanie do kasku i powierzchni płaskich. Wybór dodatkowych akcesoriów z bogatej oferty DRIFT umożliwia montaż urządzenia między innymi: na ramieniu, na kierownicy roweru, na masce samochodu, szybie lub klatce bezpieczeństwa, na głowie, rowerowym kasku wentylowanym lub wysięgniku.

PEŁNA KOMPATYBILNOŚĆ Z BEZPRZEWODOWYM PILOTEM DRIFT

DRIFT STEALTH 2 oferuje pełną kompatybilność z bezprzewodowym, dwukierunkowym pilotem do zdalnego sterowania urządzeniem z odległości do 10 metrów. Pilot funkcjonuje na dedykowanych falach radiowych, nie wymagających aktywacji Wi-Fi w kamerze, dzięki czemu zdalna praca z urządzeniem nie obciąża akumulatora kamery. Użytkownik zyskuje tym samym jeszcze większą wygodę pracy z urządzeniem bez konieczności rezygnowania z długiego czasu nagrywania ciągłego materiału wideo. Pilot bezprzewodowy do zdalnej obsługi kamery pracuje w paśmie 2,4 Ghz i jest dostępny w sprzedaży jako akcesorium dodatkowe.

PEŁNA KOMPATYBILNOŚĆ Z NOWĄ OBUDOWĄ PODWODNĄ DRIFT WODOSZCZELNĄ DO 40 METRÓW

Nowa kamera DRIFT STEALTH 2 została zaprojektowana do pracy w bardzo ekstremalnych warunkach atmosferycznych – bardzo zmiennych i skrajnych temperaturach, śniegu, błocie, deszczu czy też środowisku o wysokim zapyleniu. Wykorzystywanie kamery pod wodą wymaga zastosowania dedykowanej dla nowego modelu obudowy wodoszczelnej. Nowa kasetka wodoszczelna umożliwia zanurzenie kamery do głębokości 40 metrów pod lustrem wody. Nie dopłacaj za wodoszczelność swojej kamery - najnowsza obudowa podwodna znajduje się w zestawie z każdą zakupioną w naszym sklepie kamerą sportową DRIFT STEALTH 2.

Podwodna obudowa wodoszczelna DRIFT STEALTH 2.

DANE TECHNICZNE

 • bardzo dobrej jakości obraz Full HD 1080p (30 klatek/s.) i HD 720p (60 klatek/s.)
 • matryca CMOS Sensor 1/3"
 • korekcja ekspozycji w zakresie +/-2 EV ze skokiem co 1 EV
 • obiektyw szerokokątny 135° z możliwością obrotu w zakresie 300° ułatwiającą wypoziomowanie rejestrowanego kadru
 • wbudowana wysokowydajna bateria umożliwiająca pracę w trybie ciągłym do 3 godzin
 • wbudowany wyświetlacz monochromatyczny o przekątnej 1,3" ze zmienny kolorem podświetlania
 • wbudowany mikrofon z redukcją szumów otoczenia
 • wbudowany moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • odporność na warunki zewnętrzne, w tym zapylenie i zabrudzenie oraz zmienne temperatury otoczenia
 • wodoszczelność do 40 metrów, dzięki zastosowaniu dołączonej w zestawie obudowy podwodnej
 • wysokiej jakości zdjęcia w rozdzielczości 12Mpix, 5Mpix i 3Mpix
 • współpraca z pilotem do zdalnego sterowania urządzeniem (akcesorium dodatkowe)
 • pełna kompatybilność z systemem mocowań i uchwytów DRIFT
 • obsługa kart pamięci microSD, microSDHC o pojemności do 32GB (zalecana klasa szybkości class10 lub UHS-1)
 • wyjścia HDMI (micro-D) oraz USB Plug and Play (micro-B)
 • pełna kompatybilność z systemami operacyjnymi Windows XP i Mac OS 10.2 oraz nowszymi
 • wymiary 80,0 x 42,6 x 27,4 mm
 • waga 97 gram

W ZESTAWIE

 • kamera DRIFT STEALTH 2
 • wodoszczelna obudowa podwodna
 • uniwersalny klips mocujący
 • mocowanie do powierzchni płaskich
 • mocowanie do kasku
 • mocowanie do gogli
 • kabel USB do przesyłania danych i ładowania wbudowanej baterii kamery

W zestawie z kamerą Drift STEALTH 2.

Kamera sportowa objęta jest pełną 24-miesięczną gwarancją producencką z możliwością realizacji na terytorium całej Polski.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

18 listopada 2014

W sobotę kupiłem sobie kamerkę STEALTH 2 i na tyle, na ile można po kilku dniach użytkowania podzielić się jakąś opinią, to jak na razie kamera stwarza bardzo pozytywne wrażenie. Z plusów: bardzo mała, lekka, obrotowych obiektyw (tu bardzo duży plus, choć wiem, że Drift to rozwiązanie zastosował już nie pierwszy raz), dużo trybów pracy, wsteczna kompatybilność z wszystkimi akcesoriami Drifta (wcześniej miałem Drift HD i cieszy mnie, że nie muszę wyrzucać wszystkiego do kosza i kupować nowych akcesoriów), czytelny ekran do podglądu ustawień. Z minusów: jak dla mnie 30 klatek na sekundę w Full HD to taki standard i szkoda, że kamerka nie może nagrywać w 60 fps, ekran mógłby jednak służyć do podglądu kadru (tak jak w HD GHOST czy GHOST-S) bo byłoby to bardzo duże ułatwienie, wbudowana bateria (na razie nie narzekam, ale nigdy nie wiadomo jak długo posłuży i ile cyklów ładowania wytrzyma - producent zapewnia z pewnością odpowiednią liczbę cykli, ja jednak wolałbym mieć możliwość ewentualnej wymiany tego elementu). Generalnie bardzo fajna kamerka, można ją ze sobą wszędzie zabrać, a zestaw standardowy zapewnia wszelkie niezbędne uchwyty i mocowania do podstawowej zabawy z urządzeniem w terenie. Mam nadzieję, że za taką fajną recenzję sportowe-kamery.pl udzielą mi jakiegoś rabaciku przy ewentualnym zakupie dodatkowych akcesoriów do Stealtha :-)

19 grudnia 2014

Kamerkę posiadam od 2 tygodni i została kupiona jako prezent urodzinowy dla syna. Syn jest póki co bardzo zadowolony z prezentu :-)

7 maja 2015

STEALTH 2 to udana kamerka. Full HD w 30 fps wygląda całkiem dobrze - film rejestrowany w pochmurny dzień jest dobrze naświetlony, nie posiada szumów, a barwny nie są podbite w żadną stronę. Obracany obiektyw, jak w modelu GHOST-S robi robotę i uważam, że to jedna z największych zalet kamery. Na plus zasługuje niewielki rozmiar i waga kamerki. W zestawie brakowało mi osobiście pilota bezprzewodowego, który musiałem dokupić osobno.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl