Dron 3DR SOLO z Gimbalem 3D do GoPro

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 7 999,00 zł 7999.00
Cena netto: 6 503,25 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.86522
Producent: 3D Robotics
Kod produktu: AE33-660FB
Pin It

Opis

DRON 3DR SOLO Z GIMBALEM 3-OSIOWYM DO KAMER GOPRO

3DR SOLO to najnowszy dron dedykowany do kamer GoPro amerykańskiej firmy 3D Robotics, w którym zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych. Dron wyposażony został między innymi w jeszcze większą ilość trybów automatycznych, 3-oiowy gimbal oraz udoskonalony nadajnik, dzięki czemu nawet wymagający użytkownicy i pasjonaci filmowania z powietrza będą w pełni zadowoleni. Nowy model dostępny będzie już niebawem w Polsce. Wraz z prezentacją modelu na polskim rynku, uruchomimy jego bieżącą sprzedaż w naszym sklepie. Linia SOLO to zupełnie nowe podejście do tematu dronów do kamer sportowych. Amerykański producent dostrzegając potrzeby rynku dołożył wszelkich starań by obsługa urządzenia była maksymalnie uproszczona, intuicyjna i przyjemna. 3DR SOLO bez większych przeszkód obsługiwać może jedna osoba. Wbudowanie inteligentnych trybów pełnej automatyki umożliwia systemowi pokładowemu przejęcie kontroli i bieżący nadzór nad obsługą podwieszonej kamery, dzięki czemu nie jest już konieczne stosowanie dwóch osobnych nadajników – do obsługi drona i sterowania kamerą. Nowoczesna automatyka sterująca umożliwia wykonanie lotu w trybie autonomicznym, podczas którego quadrocopter sam będzie operował kamerą by utrzymać pożądany obiekt w kadrze, lub też wykona samodzielny lot wyznaczoną trasą umożliwiając użytkownikowi skupienie się wyłącznie na odpowiednim kadrowaniu rejestrowanego materiału wideo. Połączenie drona z wideorejestratorami GoPro to również najlepsza jakość obrazu dostępna obecnie na rynku. Stosując wbudowane tryby modyfikacji kąta widzenia bez strat w obrazie 2.7K MEDIUM lub 1080p NARROW uzyskasz doskonałej jakości, naturalny film, pozbawiony efektów zagięcia obrazu na brzegach (dystorsji), typowych dla tego typu urządzeń.

Dzięki zastosowaniu otwartego oprogramowania typu Open Source oraz wolnych portów do dalszej rozbudowy, model SOLO stanowi idealną platformę do dalszego rozwoju, którego funkcjonalność nie jest w pełni określona w momencie zakupu. Producent cały czas udoskonala nową linię swoich produktów zapewniając użytkownikom możliwość korzystania z nowych funkcji i trybów, które opracowane zostaną przez developerów firmy w najbliższej przyszłości.

3-OSIOWY GIMBAL DEDYKOWANY DO KAMER GOPRO

Trzyosiowy Gimbal 3DR SOLO do kamer GoProAmerykańskie firmy 3D Robotics oraz GoPro połączyły swoją wiedzę i doświadczenie i w efekcie wspólnych prac zaprojektowano pierwszy na świecie 3-osiowy stabilizator w pełni wykorzystujące możliwości nowych kamer GoPro z serii HERO 3+ oraz HERO 4.

Wspólny projekt nad urządzeniem umożliwił opracowanie rozwiązania, które umożliwia użytkownikowi pełny dostęp do wszystkich funkcji i trybów podwieszonej kamery. Zmiana ustawień kamery – jej uruchomienie, rozpoczęcie i zatrzymanie nagrywania, wykonanie pojedynczego zdjęcia, zmiana klatkarzu – nie wymaga już bezpośredniego dostępu do urządzenia, który do tej pory wiązał się z koniecznością wylądowania dronem i dokonania ręcznych zmian.

Opracowany Gimbal zapewnia użytkownikowi bardzo przydatną możliwość transmisji materiału wideo w jakości HD na odległość ponad 1 km od kontrolera oraz pełną kontrolę nad kamerą i jej ruchami, zarówno w trybie manualnym, jak i automatycznym. Współpraca pomiędzy producentami przynosi jeszcze jedną, zasadniczą korzyść – wspólne opracowanie dedykowanego Gimbala gwarantuje kompatybilność z przyszłymi modelami kamer sportowych GoPro.

 

RADIOWY KONTROLER LOTU

Kontroler radiowy Wi-Fi do obsługi drona 3DR SOLONajnowszy radiowy kontroler modelu SOLO został zaprojektowany od podstaw w celu maksymalnego zwiększenia poziomu ergonomii obsługi urządzenia i komfortu użytkownika. Zastosowanie bardzo dobrej jakości tworzyw sztucznych oraz intuicyjne rozmieszczenie wszystkich przycisków pulpitu sterowania sprawia, że kontrolerem steruje się niezwykle łatwo i przyjemnie. Obsługa drona jest niezwykle prosta, a samo urządzenie jest gotowe do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka. Do rozpoczęcia przygody z SOLO wystarczy darmowa aplikacja na platformy Apple iOS lub Google Android.

Opracowana przed producenta aplikacja do obsługi modelu SOLO jest intuicyjna i niezwykle czytelna. Za jej pomocą użytkownik może błyskawicznie zaplanować przelot w trybie automatycznym, zmienić kolorystykę diod LED kadłuba dolnego drona lub uruchomić jeden z dostępnych trybów pracy drona. Nadajnik radiowy umożliwia ponadto zamontowanie własnego urządzenia mobilnego (np. smartfona), dzięki czemu możliwy jest podgląd obrazu z kamery w czasie rzeczywistym na dystansie do 850 metrów od urządzenia.

Dla jeszcze większej kontroli nad dronem, producent zastosował w kontrolerze kolorowy ekran wyświetlający w trybie rzeczywistym aktualne parametry lotu, dzięki czemu użytkownik zyskuje dostęp do takich informacji jak między innymi prędkość i wysokość przelotu, co w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo wykonywanego lotu. Rejestrator wewnętrzny – Twoja „czarna skrzynka”, zapisuje ponadto 500 parametrów przelotu z prędkością 20 zapisów na każda sekundę lotu. Dane te są następnie zapisywane do wbudowanej pamięci wewnętrznej quadrocoptera.

W celu uzyskania najwyższego poziomu bezpieczeństwa w oprogramowaniu drona zaimplementowano specjalną funkcjonalność, której celem jest jak najszybsze zatrzymanie aktywnego przelotu, w sytuacji gdy użytkownik obawia się wypadku lub czuje się niepewnie – funkcja uruchamiana jest za pośrednictwem jednego przycisku „PAUSE” wbudowanego w kontroler lotu.

 

PIXHAWK 2 I ZWIĘKSZONA MOC OBLICZENIOWA

Sterowanie drona 3DR SoloW 3DR SOLO zaimplementowano najnowocześniejszy moduł kontrolera lotu PIXHAWK 2, który współpracuje z dwoma komputerami pokładowymi o łącznym taktowaniu 2 GHz. Jeden z komputerów wbudowany został w nadajnik, drugi umieszczono w samym dronie, a ich praca koordynowana jest za pośrednictwem dedykowanego, niezwykle silnego sygnału Wi-Fi. Udostępnienie dużej mocy obliczeniowej w połączeniu ze stabilnym połączeniem radiowym, umożliwia całkowicie autonomiczny przelot urządzenia w różnych trybach pracy, a także transmisje sygnału w jakości HD z podwieszonej kamery GoPro. Użytkownik zyskuje ponadto dostęp do funkcji streamingu HD za pośrednictwem portu HDMI.

Kabel HDMI do streamingu materiału wideo

WYDAJNE ZASILANIE

Model 3DR SOLO jest w stanie, na w pełni naładowanej baterii, wykonać przelot w trybie ciągłym do 25 minut bez dodatkowego osprzętu oraz do 20 minut przy wykorzystaniu dedykowanego 3-osowiego Gimbala oraz kamery GoPro. Komputer wewnętrzny urządzenia na bieżąco monitoruje poziom zużycia ogniwa akumulatorowego oraz bieżącą lokalizację i odległość od kontrolera, dzięki czemu jest w stanie obliczyć poziom energii niezbędny do wykonania lotu powrotnego do „bazy/domu”, czyli miejsca startu drona. Nie musisz już latać ze stoperem i nerwowo zerkać na zegarek by upewnić się, czy starczy Ci energii na bezpieczny lot powrotny i bezawaryjne wylądowanie – oprogramowanie wewnętrzne SOLO poinformuje Cię o tym automatycznie. Wiadomość informująca o czasie lotu pozostającym do dyspozycji użytkownika wyświetlana jest na nadajniku oraz dedykowanej aplikacji dla systemów Android i iOS. Dla jeszcze większej wygody i bezpieczeństwa, kontroler radiowy za pośrednictwem wibracji sygnalizuje zbliżanie się do punktu granicznego wydajności prądowej baterii.

AUTOMATYCZNE TRYBY LOTU

W celu maksymalnego uproszczenia procesu kierowania dronem oraz zachowania jak największego komfortu użytkowania, w modelu SOLO producent udostępnia kilka automatycznych trybów pracy urządzenia, które zapewniają nagranie niezwykłych ujęć z powietrza przy zachowaniu idealnej stabilności, bez konieczności koordynacji pracy przez dwóch kontrolerów – drona i podwieszonej kamery. We wszystkich wbudowanych trybach autonomicznych, część zadań powierzyć możesz automatyce urządzenia lub kontrolować samemu szereg parametrów takich jak prędkość przelotu, wysokość, orientacja, zakres kadrowania. Nic nie stoi na przeszkodzie by skupić się wyłącznie na właściwym kadrowaniu ujęć, jeśli nie chcesz zajmować się lotem – stosując tryby automatyczne możesz w niezwykle łatwy sposób zaplanować ścieżkę przelotu, a zarządzanie samym przelotem powierzyć wbudowanemu komputerowi i kontrolerowi lotu. Wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania producent wprowadzał będzie kolejne tryby pracy autonomicznej, dzięki czemu już po zakupie zyskasz bezpłatnie dodatkowe funkcjonalności dla Twojego drona.

 

Autonomiczny tryb lotu o nazwie "Cable Man"CABLE CAM” – w tym trybie dron wykonuje automatyczny przelot po wyznaczonej „ścieżce”, którą możesz narysować, za pomocą dedykowanej aplikacji, na ekranie swojego smartfona lub tabletu. W czasie autonomicznego przelotu otrzymasz do dyspozycji pełną kontrolę nad kadrem filmowanego obrazu, dzięki funkcji ręcznej kontroli nad obrotem i pochyleniem podwieszonej kamery GoPro.

Automatyczny tryb lotu o nazwie "Orbit"ORBIT” – w tym trybie, dzięki pobraniu aktualnego widoku mapy Twojego bieżącego położenia, możesz wskazać dokładny punkt na mapie, wokół którego 3DR SOLO wykona automatyczny przelot po okręgu nad wskazanym obiektem, utrzymując go przy tym cały czas w kadrze.

Automatyczny tryb lotu o nazwie "Selfie"SELFIE” – innowacyjny tryb, który na nowo definiuje wymiar ujęć typu selfie. W tym trybie SOLO dokonuje automatycznych korekt odległości, zbliżając się do Ciebie lub oddalając w taki sposób, by Twoja sylwetka znajdowała się cały czas w kadrze.

Autonomiczny tryb lotu o nazwie "Follow Me"FOLLOW ME” – za pomocą aplikacji ustaw właściwą odległość i położenie od wskazanego przez Ciebie obiektu, a dron wykona automatyczny przelot za obiektem, cały czas utrzymując go w kadrze.

Dron 3DR SOLO do kamer GoPro

Implementacja oprogramowania typu Open Source oraz dedykowanych portów gwarantuje niesamowite możliwości dla dalszej rozbudowy platformy 3DR SOLO. Kupując drona już dzisiaj masz pewność, że Twój dron będzie w stanie wykorzystywać nowe funkcjonalności, które zostaną zaprojektowane i opracowane w przyszłości. Producent na chwilę obecną przewiduje już m.in. implementację systemu ratunkowego opartego na spadochronie, automatyczny system rozpoznawania obiektów pod dronem do latania w zamkniętych pomieszczeniach oraz wdrożenie diod LED o dużej jasności. Oprogramowanie Open Source to również mnóstwo radości dla profesjonalnych programistów jak i developerów, którzy dzięki otwartemu kodowi źródłowemu mogą dokonywać swoich poprawek i programować drona pod swoje indywidualne potrzeby. Firma 3D Robotics planuje ponadto udostępnić w niedalekiej przyszłości możliwość zastosowania Gimbala pod kamery sportowe innych producentów.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

23 września 2015

Można wiedzieć kiedy będzie oficjalna premiera Drona Solo na polskim podwórku? Amerykanie już mogą się cieszyć sprzętem od paru tygodni, a Europa jak zwykle po macoszemu jest traktowana... Taka firma jak 3DR mogła się pokusić o globalna premierę drona. Dostałem zapewnienie sklepu, że Solo będzie dostępny pod koniec października i otrzymam go kurierem na pewno w dniu oficjalnej premiery w Polsce - mam nadzieje, że słowa dotrzymacie :-)

15 grudnia 2015

Kupiłam drona Solo w zestawie z gimbalem i po tygodniu pracy z nim mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Wcześniej do wykonywania ujęć z powietrza wykorzystywałam DJI Phantom 2, który według mnie jest bardzo udanym dronem, ale przesiadka na 3DR Solo zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie tryby automatyczne, które bardzo ułatwiają pracę.

3 kwietnia 2016

Bez dodatkowej baterii nie ma co kupować, bo 20 minut to zbyt mało na zabawę tym dronem :-) Generalnie długość lotu standardowa dla dronów z serii profi. Niby do nakręcenia kilku szotów starczy, ale do dłuższych ujęć, poprawek, przebitek z kilku miejsc jedna bateryjka to zdecydowanie za mało. Mimo tej drobnej "niedogodności" z drona jestem bardzo zadowolony - szczególnie po ostatniej aktualizacji oprogramowania, które bardzo dużo wnosi do funkcjonalności 3DR Solo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl